Aktywne Tablice Smogowe LED

Zewnętrzne ekrany LED z czujnikiem smogu. PM 2.5 PM10

Aktywne tablice LED z laserowym czujnikiem czystość powietrza badają jakość powietrza w miejscu instalacji. Istnieje możliwość pobierania dodatkowych informacji z serwera on-line.

Czym są i jak działają Tablice smogowe LED ?

Od wielu lat smog jest realnym zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę jak poważny jest to problem. Wiele jednostek publicznych w tym urzędów gmin oraz miast postanowiło  zainstalować czujniki czystości powietrza wraz z wyświetlaczami LED w celu uświadamiania społeczeństwa o jakości powietrza.

Większość tego typu tablic pobiera gotowe wyniki z internetu. Powstaje jednak pewne ograniczenie dostępności danych. Dane z internetu pochodzą z czujników rozmieszczonych w różnych lokalizacjach. Na duże miasta przypada raptem kilaka czujników a na mniejsze często żaden. Minusem tego systemu więc jest wyświetlanie danych z najbliższych dostępnych czujników a nie miejsca instalacji.

Oferujemy gotowe do instalacji tablice LED wyświetlające jakość wdychanego powietrza. Tablice informacyjne posiadają wbudowany czujnik laserowy, który na bieżąco analizuje zawartość cząstek stałych w powietrzu wyrażanych jako PM2.5 oraz PM10. Tablica LED pokazuje czystość powietrza bezpośrednio w miejscu instalacji.

Liczby oznaczają wielkość ziarenek cząstek stałych czyli pyłu. PM 10 to pył o  mniejszych niż 10 µm (1 µm – 0,000001 mm) , natomiast  PM 2,5 to cząstki czterokrotnie mniejsze. Oba rodzaje mogą przenikać do układu oddechowego. To stężenie PM 10 oraz PM 2,5 informuje nas o jakości powierza.

kontakt

794 107 400

791 704 214

biuro@gilbt.com

Oferta:

Tablice smogowe LED są dostępne wielu formatach w wersji jedno kolorowej lub wielokolorowej. Tablice bazują na naszych standardowych wyświetlaczach.  Wzbogacamy je o czujnik czystości powietrza oraz odpowiednie oprogramowanie do współpracy z czujnikiem. Poza wynikami jakości powietrza tablica zachowuje standardową funkcjonalność czyli możliwość wyświetlania komunikatów i innej treści w zależności od modelu.

Wbudowany laserowy czujnik czystości powietrza analizuje stężenie cząstek stałych PM10 oraz PM2.5. Wyświetlacz LED na bieżąco pobiera dane z czujnika na ich podstawie ocenia jaka jest jakość powietrza i wyświetla odpowiednie komunikaty w zależności od stężenia zanieczyszczeń dlatego wyświetlane wyniki są łatwe do interpretacji.

Najtańsza i najmniejszy możliwy wariant to jednokolorowa tablica LED P10 96x16cm.

  • Tablica biała 96x16cm z czujnikiem smogu
  • Czujnik smogowy do pozostałych tablic LED naszej produkcji.
  • 1900zł netto
  • 900zł netto

Tablica LED RGB 160x48cm

tablica smogowa LED PM2.5

W celu wyceny  prosimy o kontakt.

Istnieje możliwość modyfikacji urządzenia pod potrzeby klienta – np. pobieranie dodatkowych danych z internetu lub sieci.

Opcjonalnie możliwość przygotowania kolorowej tablicy LED i wyświetlanie parametrów w różnych kolorach sugerujących jakość powietrza (np. zielony – jakość dobra, żółty- średnia, czerwony- kiepska jakość powietrza)